Jdi na obsah Jdi na menu
 


JAK VYTUNIT - Honda Civic Fast and Furious


Film The Fast and The Furious a nejen podle mě, se stal tuningovou "modlou". Káry co tam jezdily, byly opravdu nádherné a pro většinu z nás nedostupné. Dnes se podíváme, jak alespoň na oko postavit Civica se kterým tam vykrádali náklaďáky.

Je to Honda Civic Coupé 5. generace. Tento Civic se vyráběl v letech 1991 až do roku 1995 a to s motory 1.5i (74kW), 1.6 SOHC (92kW) a 1.6VTi DOHC (118kW). Posledně jmenovaný model však nebyl určen pro prodej v Evropě a tak ho zřejmě vůbec neseženete. Jistou možností je koupit slabší variantu a pak do ní poskládat VTi motor z nějaké bouračky.

ObrazekObrazekObrazek

Pokud se spokojíme s úpravu "jako" v FF, tak s 1.6 SOHC motorem nic dělat nebudeme. Auto kupujte opatrně, aby nebylo po těžké havárii, ale je fakt, že v tomto případě asi na výběr z mnoha alternativ nebude. Cena se pohybuje cca od 120 do 150tis. Ještě můžete koupit novější model 6té generace který je o cca 40-50 tis. Kč dražší.

Rozhodně je potřeba Civica kompletně rozebrat a připravit na celolak, do černé perletě. Když už bude rozebrán, tak nechte zatmavit okna fóliema. Stačí decentně, aby bylo vidět trochu ven. Tak a nastupují spoilery. Nepodařilo se mi nikde zjistit od jakého výrobce přesně jsou, ale rozhodně si vyberete něco od americké firmy WingsWest. Ta prodává kompletní kity na toto auto a jsou velmi podobné těm do kterých jsou oděny tyto Hondy. Je samozřejmě možné si je nechat udělat na zakázku. Zkuste pana Bláhu z LaminoServisu, třeba už takový kity vyrábí :-)...

Zrcátka jsou originál na jedné nožičce a to vypadá docela dobře, necháme je tam... M3 zrcátka by na Civicovi vypadali asi divně. Co bych rozhodně vyměnil jsou zadní světla. Na Hondách je přeci nutnost použít ty moderní krásné čiré alá LEXUS. Cena od nejlevnějších výrobců se pohybuje okolo 200$, ale u nás je seženete asi tak za 15tis. Je to kusový dovoz, takže drahá sranda, ale jsou naprosto dokonalý.

ObrazekObrazek

 Tak nakonec pomocí vytahovačky zapertlujeme lemy blatníků a šup s autem do lakovny. Vyberte nějakou dobrou, protože černá barva musí být udělaná od profíka.

No auto sice doma nemáte, ale makat na něm můžete furt. Co třeba interiér. Ve filmu byl sice úplně sériový, ale s tím se rozhodně nespokojíme. Takže katalog a jdeme na to. Sedáky - nějaké dokonalé Sparca. Volant, řadička a ručka od Moma.  Koberce z "rychlého" plechu si vyrobte doma v dílně. Plech je za 2200,- Kč a uděláte koberečky nejen do interiéru, ale zbude třeba i do kufru. Dál se do interiéru hodí chromový ochranný rám, až třeba budete napodobovat tu mladou ženščinu z FF.

Taky máte doma odstrojený tapecírunk, takže ten by chtěl rozhodně přečalounit do nějaké rozumné barvy co bude ladit s venkovní černou - třeba modrá, nebo možná zelená k zeleným neónům, na které také nezapomeňte.

ObrazekObrazekObrazek

Katalogy ještě neodhazujte, je potřeba koupit podvozek a samozřejmě to nejdůležitější - kola. Podvozek kupte od H&R, nejlépe štelovací, ale bude stačit i "normální" -60/40mm. Kola použitá ve filmu jsou O.Z. F1 Racing 8x17", ale zde se meze nekladou. Je pravda, že tyto kola tomuto autu velmi sluší, ale pokud chcete něco jiného, prosím...

No myslím, že než vám tohle všechno naobjednané zboží přijde, auto bude z lakovny doma a můžeme vše začít dávat dohromady.

Tak jo, co lak? Povedl se? Je super? Doufám, že jo... No, ale honem do práce. Auto pěkně celé nastrojte, nejdřív zevnitř a pak zvenku. Nárazníky a všechny spoilery napasujte co nejlépe, ať není ostuda.

ObrazekObrazek

Ten interiér je dokonalost sama. A exteriér to samé. Na zadek ještě napasujte LED světla. Je to krásný kontrast k nové černé perleti. Prostě bomba.

Než hodíte auto dolů ze stojanu, nezapomeňte namontovat podvozek a přehodit plecháče za nová kola. Podvozek sešroubujte co nejníže a hurá ven z garáže, auto někam pořádně prohnat...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Civic F&F

(Road drivers club E-50, 15. 7. 2007 12:41)

zdravim, delam hondu podle toho filmu a musim rict ze to neni zadna sranda, mela by byt dokoncena koncem roku 2007, no ale pisu ohledne tech spoileru, nasel sem je na teto strance: http://www.sportovniautodoplnky.cz/store/default.asp?lngDepartmentID=530

.............................

(GAVA, 19. 8. 2006 19:43)

NJN PÁR TAKEJCH MÁM UŽ DOMA V ŠUPLÍKU.........!!!!